top of page

Bioenergoterapia w sporcie

Bioterapia poza zwiększeniem wydajności, przynosi świetne efekty podczas rehabilitacji i rekonwalescencji – szczególnie u zawodowych sportowców, u których ważny jest szybki powrót do treningów i startów w zawodach.

Multisport_kolaż_light.png

Maksymalna wydajność

Sesja bioterapii pozwala kilkukrotnie przyspieszyć regenerację, stając się, prócz snu, diety, masażu czy zimnych i ciepłych kąpieli, metodą najszybciej przywracającą sprawność i dobre samopoczucie. Znacząco podnosi poziom energii sportowców, co jest bardzo ważne dla osiągnięcia najlepszych wyników. Jej działanie ma szczególnie korzystny wpływ na dzieci i młodzież uprawiające sport i biorące udział w zawodach – pozwala zredukować nerwowość i stres, wyciszyć gonitwę myśli i poprawić koncentrację.

Regeneracja przez bioterapię następuje dzięki:

- przyspieszeniu krążenia krwi, które powoduje lepszy przepływ tlenu i składników odżywczych

- poprawie ruchomości mięśni i zapobieganiu ich naciągnięciom i skręceniom

- odżywieniu tkanki chrzęstnej i zwiększeniu lepkości mazi stawowej – stawy, ścięgna i więzadła stają się bardziej elastyczne i sprężyste

- łagodzeniu dolegliwości bólowych, w tym zakwasów

- przyspieszeniu gojenia się ran i leczenia urazów oraz kontuzji

 

- poprawie koncentracji umysłu, a także wyciszeniu lęków i niepokojów

- szybkiemu przywróceniu równowagi (homeostazy) często przetrenowanemu organizmowi

- łagodzeniu typowych dolegliwości, takich jak np. ból pleców, który może utrudniać wydajność.

Jak terapia Domančića pomogła Ivano Baliciowi powrócić do zdrowia przed finałami Mistrzostw Europy (2008) w piłce ręcznej?
 

Najlepszy wówczas piłkarz ręczny świata, Ivano Balić, doświadczył "cudownego" powrotu do zdrowia dzięki pomocy bioenergoterapeuty Zdenko Domančica z Kranjskiej Góry. Chwilę przed rozpoczęciem finałów Mistrzostw Europy w Norwegii (2008), Balić doznał poważnej kontuzji. Dzięki terapii Domančicia, piłkarz szybko wrócił do zdrowia i mógł pomóc chorwackiej drużynie w walce o medal. 
Balić doznał poważnej kontuzji dwa pełne miesiące przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy do Norwegii. Dołączył do przygotowań Červara, ale nie trenował. Nie mógł, bo ból był nie do zniesienia, a wszystkie terapie, na które uczęszczał, a była ich spora ilość - akupunktura, fizjoterapia, psychoterapia - nie dawały rezultatów. Mówiono, że Ivano bez zastrzeżeń przyjął każdą propozycję i skierował się do każdego, kto mógłby mu pomóc w grze dla Chorwacji w Norwegii. Wtedy, na trzy dni przed wyjazdem do Norwegii, pierwsi reprezentanci Chorwacji w piłce ręcznej przypomnieli sobie, że w Kranjskiej Górze pracuje uzdrowiciel Zdenko Domančić z Zadry, który zajmuje się tą praktyką od 30 lat. Wiedzieli, że pomógł wielu ludziom, a największą rekomendacją było to, że jego zdolności lecznicze wykorzystała osoba spokrewniona z kimś z czołówki kadry narodowej. Balić i jego kolega z drużyny, Vedran Zrnić, udali się do Kranjskiej Góry na terapię trzy dni przed wyjazdem do Norwegii. Mimo że Balić nie mógł dokończyć terapii na miejscu, kontynuował ją na odległość podczas turnieju (w bioenergoterapii odległość nie jest przeszkodą w leczeniu, a terapia odbywa się poprzez nawiązanie kontaktu energetycznego). Domančić, mając wieloletnie doświadczenie w uzdrawianiu, nie uważał  swojej pracy za cudotwórczą i tak jest do dziś. Uważa, że energia, którą wykorzystuje, jest dostępna dla każdego, a jego rola polega na równoważeniu potencjału energetycznego w organizmie. Mimo to, uzdrowienie Balicia stało się głośne i przyciągnęło uwagę mediów i opinii publicznej.
W efekcie Dzięki terapii Domančicia, Balić szybko powrócił do zdrowia i mógł wziąć udział w Mistrzostwach Europy. Jego powrót do gry był kluczowy dla sukcesu chorwackiej drużyny, która zdobyła kolejny medal. Balic publicznie podziękował Domančiciowi za pomoc w powrocie do zdrowia, co jeszcze bardziej zwiększyło zainteresowanie jego terapią. 

Dziękuję Ci za wszystko! Gdyby nie Ty, nie byłoby mnie tutaj, podobnie jak Chorwacji w półfinale! - Tak brzmiał sms wysłany przez najlepszego zawodnika świata Ivano Balicia do Zdenka Domančicia po pojedynku z Norwegią i wygranym półfinale mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

ivano.jpg

Na wydziale Kinezjologii w Zagrzebiu, w ramach pracy dyplomowej przeprowadzono badania pod tytułem "Ocena wpływu bioenergoterapii na parametry fizjologiczne w rekonwalescencji po bardzo intensywnych bodźcach". Była to praca dyplomowa potwierdzająca tezę o korzystnym wpływie bioenergoterapii na parametry fizjologiczne, oznaczone jako oznaki zmęczenia.

"Wśród analizowanych fizjologicznych czynników regeneracyjnych, zużycie tlenu i częstotliwość akcji serca wykazały wyraźną tendencję do obniżania wartości podczas leczenia bioenergoterapią."
Innymi słowy, efekty bioenergoterapii pomagają szybciej osiągnąć homeostazę, co jest celem każdego organizmu. 

Gordana Jukić

Sport_sukces_bioenergoterapia_w_sporcie_light.png

NIEZWYKLE 
SKUTECZNA 
W OSIĄGANIU
SZCZYTOWYCH 
WYNIKÓW 

W KLINICE  Zdenko Domačića OD LAT LECZY SIĘ SŁOWEŃSKA REPREZENTACJA SPORTOWCÓW OLIMPIJSKICH, A TERAPIA JEGO METODĄ POMAGA DZIŚ SETKOM SPORTOWCÓW STANĄĆ NA NOGI I OSIĄGAĆ ŚWIETNE WYNIKI.

Pasek na dół strony.png
bottom of page